Filmy wrocław

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wrocław. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja serialu rozpoczyna się latem roku 1997. Marianna studentka architektury, wraca ze stypendium w USA do rodzinnego domu we Wrocławiu. Jej matka Helena Lach, z zawodu stomatolog, to wiecznie zapracowana, oddalona od rodziny perfekcjonistka. Babcia Zofia Szablewska jest przeciwieństwem Heleny. Pełna energii, ciepła i humoru, bezgranicznie kocha Mariannę. Marianna przyjeżdża do Polski z narzeczonym Paulem, którego rodzina ma polskie korzenie i który postanowił odwiedzić ich rodzinne strony na dawnych Kresach.
„Policjantki i policjanci” to dynamiczny, pełen zwrotów i suspensu serial obyczajowy opowiadający historię dwóch oddziałów patrolujących ulice współczesnego Wrocławia. Pijackie meliny, zapyziałe podwórka, złodziejskie mety – odważna ekipa pojawia się w najgorszych zakamarkach miasta, by poznać mroczną rzeczywistość.


Bohaterami serialu „Lombard. Życie pod zastaw” są: właściciel lombardu Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie będą stanowić wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności: będą to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, którym brakuje na imprezę i zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu chętnie zaglądają złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial będzie w każdym odcinku prezentował inną historię, nierzadko kryminalną, nie zabraknie także sytuacji humorystycznych.

Plagi Breslau

5,8
4,4
Każdego dnia o tej samej porze we Wrocławiu dochodzi do tajemniczego morderstwa. Sprawą zajmują się Helena Ruś.
Trzyodcinkowa produkcja stanowi zapis przemocy potwornego gwałciciela, który latami terroryzował mieszkanki Wrocławia. Polował jak myśliwy siejąc strach wśród ofiar.

Ajlawju

5,8
Adam Miauczyński tym razem jest krytykiem literackim, dawniej próbującym swych sił w poezji, a obecnie marzącym o wielkiej miłości. Na czyimś ślubie zwraca na siebie uwagę atrakcyjnej blondynki (Katarzyna Figura), która okazuje się być Gosią, znajomą z czasów studiów. Spędzili wówczas razem jedną noc, podczas której nic pomiędzy nimi nie zaszło... i na tym się skończyło. Czas ich rozdzielił, lecz teraz wystarczyła krótka wymiana spojrzeń, by zakochali się w sobie bez pamięci. Adaś będzie od tej pory spędzać pół życia w pociągach relacji Łódź-Wrocław i powrotnej…
Anna i Tomek to dwoje studentów, którzy zakochują się w sobie. Razem przemierzają tereny Ziem Odzyskanych, gdyż ona chce napisać artykuł o ludziach z tych terenów. Wraz z upływem czasu dowiadują się, że ich rodziców, tuż przed wojną, łączyła wielka miłość. W filmie przeplatają się dwie rzeczywistości.
O 4:13 Artur wsiada do pociągu na stacji Wrocław Główny. Zanim pociąg dojedzie do Katowic o 6:55, Artur planuje zabić człowieka. Film opowiada o zemście i jej granicach. Zadaje pytanie jaki jest jej sens i jaką cenę musi zapłacić ten, który jej dokonuje.

Wielka woda

7,1
7,3
Wielka woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywający się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…