Filmy modlitwa, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje modlitwa, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film oparty jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.
Dziewiętnastoletni Jared wyjawia swoim rodzicom, że jest homoseksualistą. Jego ojciec pełniący funkcję baptystycznego pastora, żąda aby Jared poddał się terapii konwersyjnej.
Parvez (Om Puri) to pakistański taksówkarz i tolerancyjny muzułmanin. Jego życie przybiera jednak niespodziewany obrót, kiedy jego syn Farid zostaje radykalnym islamistą, co prowadzi do rozpadu rodziny i konfliktów społecznych.


Mała wioska w Indiach. Kochające się małżeństwo braminów - Swami (Manoj Bajpai) i Radha (Juhi Chawla), od wielu lat prosi Boga o dziecko. Po dziesięciu latach w końcu na świat przychodzi ich syn Anand. Swami i Radha, choć ze smutkiem, ale postanawiają opuścić rodzinną wioskę i przenieść się do Bombaju, aby dać Anandowi szansę na lepsze życie. Jak poradzą sobie sami w wielkim i głośnym mieście, z niewielkimi zarobkami i brakiem znajomości? Kiedy wszystko jakoś powoli zaczyna się układać, jak grom z nieba spada na rodzinę kolejny problem - choroba Radhy...
Durell (Ice Cube) i LeeJohn (Tracy Morgan) przyjaźnią się od dzieciństwa. Kiedy byłej żonie Durella brakuje dużej sumy pieniędzy na czynsz i myśli o przeprowadzce z synem, Durell jest w stanie zrobić wszystko, byleby zostali w mieście. Przypadkiem dowiaduje się, że pobliski kościół dysponuje sporą ilością pieniędzy, więc bez zastanowienia razem z LeeJohnem decydują się go obrabować...

Ned Rifle

6,3
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Amadeusz

8,3
Rok 1823. Kompozytor Salieri (F. Murray Abraham) spowiada się przed śmiercią. Opowiada o swojej rywalizacji z Mozartem (Tom Hulce) o względy cesarza (Jeffrey Jones). Ponieważ Salieri czuł się zagrożony, knuł liczne intrygi przeciw swojemu konkurentowi...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…